زندگینامه حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینیان

حماسه سازان همیشه جاوید روحانیت دامغان 3⃣


زندگینامه حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینیان

سید محمد حسینیان فرزند سید حسین که اینک به عنوان امام جمعه محبوب شهرستان دامغان شناخته می شود ، متولد ۱۳۴۷ از روستای جزن دامغان بوده و دروس حوزوی خود را از حوزه علمیه حاج فتحعلی بیگ و مطلب خان دامغان شروع کرد.

وی پس از اتمام ادبیات و مقدمات به قم مشرف شده و چهارسال در مدرسه علمیه جهانگیرخان سکنی گزید. در محضر حضرات آیات نکونام، محمدی، عراقچی، موسوی، اعتمادی و ….. سطح را به پایان رسانده و در دروس خارج آیات عظام نوری همدانی، فاضل لنکرانی، جعفر سبحانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی، تبریزی و ….. حضور یافته و درس فلسفه را نزد استاد رمضانی به پایان رسانده است. همچنین ده سال از درس تفسیر حضرت آیت الله جوادی آملی بهره وافر برد.

در سال ۱۳۶۰ برای فراگیری آموزشهای نظامی به قرارگاه علی بن ابیطالب (ع) به تهران رفت و در عید نوروز سال ۱۳۶۱ به جبهه عازم شد. در دوران دفاع مقدس ۱۴ ماه در جبهه های غرب و جنوب حضور فعال داشت و علاوه بر امور تبلیغی در سنگرها ، بارها در عملیات های گوناگون همچون کربلای یک ، کربلای ۴ ، بیت المقدس ، خط پدافندی جاده خندق و نهایتا عملیات پیروزمندانه مرصاد دوشادوش رزمندگان اسلام جنگید. ثمره این مجاهدت ها این بود که از ناحیه بازوی چپ مجروح شد و به مقام جانبازی نائل آمد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینیان به مدت ۵ سال مدیر حوزه علمیه شهرستان الیگودرز در استان لرستان و امام جمعه موقت این شهر بوده و در تاریخ دهم مهرماه ۱۳۸۳ به امامت جمعه شهرستان آزادشهر منصوب شد.
تلاشها و موفقیتهای ایشان در سنگر امامت جمعه در شهرستان آزادشهر باعث گردید که با کناره گیری حضرت آیت الله حاج سید محمود ترابی از امامت جمعه دامغان ، مردم و متدینین و نیروهای انقلابی خواستار حضور ایشان در دامغان گردند. بدین جهت در بهمن ماه ۱۳۹۴ ، به سمت امام جمعه شهرستان دامغان منصوب گردید.

سوابق علمی و پژوهشی:
۱- سابقه ده سال تحصیل در شهر مقدس قم و ده سال حضور در تفسیر و سه سال در فلسفه
۲- تدریس صرف، نحو، اصول، فقه، منطق، فلسفه، اخلاق اسلامی، اندیشه اسلامی، تفسیر، نهج البلاغه در حوزه های علمیه و دانشگاه ها
۳- حضور در مجامع و محافل علمی در سمینارها و گردهمایی ها و ارائه مقالات در آن مجالس

تالیفات:
۱- دیدار اهل قبیله
۲- هفت گنجینه
۳- مائده با عائده
۴- آئینه سرخ فام
۵- از سنگر جبهه تا سنگر جمعه
۶- وفور دیانت

سوابق اجرایی:
۱- مدیر حوزه علمیه مهدیه شهرستان الیگودرز به مدت ۵ سال
۲- امام جمعه موقت شهرستان الیگودرز
۳- امام جمعه شهرستان آزادشهر به مدت دوازده سال
۴- عضو شورای حوزه علمیه استان گلستان
۵- امام جمعه شهرستان دامغان

0 Comments