زندگینامه فاضل مجاهد حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسن لزومی

حماسه سازان همیشه جاوید روحانیت دامغان 5⃣1⃣

زندگینامه فاضل مجاهد حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسن لزومی

حاج شیخ حسن لزومی در سال 1336 شمسی ، در شهر دامغان چشم به جهان گشود. ایشان در سال 134۸ جهت تحصیل علوم حوزوی وارد مدرسه علمیه مطلب خان دامغان گردید. در سال 1350 باعنایات ثامن‌الائمه حضرت علی‌ بن‌ موسی الرضا (علیه‌‌السلام) قدم به حوزه علمیه مشهد گذارد.

در این دوران از محضر اساتیدی چون
حضرت آیت‌الله حجتی هاشمی ، مرحوم آیت‌الله واعظی (ره) ، حضرت آیت‌‌الله واعظ طبرسی در دروس ادبیات و فقه و کلام و از محضر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظلّه‌العالی) و شهید هاشمی‌نژاد (رضوان‌الله‌تعالی‌علیه) در درس تفسیر بهره مند گردید.

از تاریخ 15 خرداد 1354 با حمله وحشیانه رژیم شاهنشاهی به مدرسه علمیه میرزاجعفر در صحن شیخ حرعاملی (ره) رسماً وارد عرصه مبارزات انقلابی و سیاسی علیه رژیم شد.

در سال 1354 بعد از کسب فیض از عنایات کریمانه امام‌ رضا (علیه‌السلام) جهت عرض ادب و کسب هرچه بیشتر علوم و معارف دینی به جوار ملکوتی عمه سادات حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله‌علیها) در قم عزیمت نمود تا دروس سطوح عالی خود را تکمیل نماید.

در قم از محضر علمای گرانقدر حضرات آیات ستوده ، پایانی ، فاضل لنکرانی ، شیخ جواد تبریزی و مشکینی (رحمهم الله علیهم اجمعین) و حضرات آقایان شبیری زنجانی ،
جوادی آملی ، حسن‌زاده آملی (حفظهم الله علیهم اجمعین ) تلمذ نمودند.

در دوران دفاع مقدس بارها به جبهه ها عزیمت کرد و در کنار رزمندگان اسلام علاوه بر تبلیغ دینی به دفاع از میهن اسلامی پرداخت.

ایشان سالیان متمادی در سنگر دانشگاه مشغول خدمت بودند و علاوه بر سمتهای اجرایی در نقاط مختلف کشور ، در سنگر تعلیم و تربیت ، دانشجویان زیادی تربیت کرده اند.

از سال ۱۳۷۵ تا به حال در سنگر امامت جمعه در شهرستان پاکدشت مشغول خدمت هست و همزمان مسئولیت حوزه های علمیه این شهرستان را نیز دارا هستند.

سوابق اجرایی:
1- مدیر کل ارشاد استان چهارمحال بختیاری
2- معاون فرماندهی سپاه پاسداران شهرکرد
۳- امام جمعه موقت شهر کرد
۴- مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ اراک
۵- مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه شهید عباسپور تهران

0 Comments