زندگینامه فاضل مجاهد حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید جلیل محقق (قدمی)

حماسه سازان همیشه جاوید روحانیت دامغان0⃣1⃣

زندگینامه فاضل مجاهد حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید جلیل محقق (قدمی)

سید جلیل قدمی فرزند میر کریم متولد 1316 در شهر دیباج دیده به جهان گشود. دوران تحصیل ابتدایی را در زادگاه خود به پایان رسانید و از آنجا به حوزه علمیه گرگان عزیمت
نمود.

دوران سطح یک و دو را در حوزه علمیه گرگان گذراند و در ادامه جهت تکمیل سطح سه و چهار به شهر مقدس قم و مشهد مهاجرت کرده و تحصیلات خود را تکمیل نمود.

در دوران انقلاب اسلامی نقش بسزایی در شکل گیری و جهت دهی آرمان های انقلاب در منطقه رودبار ایفا نمودند. برگزاری سخنرانی ها، تجمعات علیه رژیم منحوس پهلوی و برگزاری جلسات سیاسی از جمله اقدامات مهم ایشان بوده است. در انتقال پیامها و سخنرانی های امام ( رحمه الله علیه) به منطقه دیباج بسیار جانفشانی کرد.

در زمان جنگ تحمیلی و دوران بعد از جنگ در مقام حاکم شرع در شهرهای غربی کشور حضور فعال داشته و دارای سوابق درخشانی است. در اوایل دهه شصت در کنترل شورشهای منافقین در ایلام نقش به سزایی داشت و بسیاری از این فتنه ها بدست این مجاهد فی سبیل الله از بین رفت.

در دانشگاهها و حوزه های علمیه نیز بعنوان مدرس همکاری داشته است. در سال 1375 بعنوان اولین امام جمعه در شهر دیباج شروع به فعالیت نمود و پس از آن به امامت جنعه شهر شوشتر در مقام امام جمعه منصوب گردید. در نهایت در سال 89 مجدداً به شهردیباج عزیمت نمود و تا اکنون در جایگاه امامت جمعه این شهر انجام وظیفه می نماید.

زهد و تقوای این مرد وارسته زبانزد عام و خاص است.

0 Comments