کتاب مکتب سلیمانی

تالیفات طلاب و فضلای دامغانی
58

کتاب مکتب سلیمانی

✨✨✨✨✨✨✨✨

نویسنده: حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن ملک محمدی
ناشر: انتشارات حرم
تاریخ نشر: پاییز 1399
موضوع: زندگینامه و سیره و مکتب سردار سلیمانی
قطع: وزیری
تعداد صفحه: 457

🌼🍀🌼🍀🌼🍀🌼🍀

کتاب حاضر مجموعه مطالب مفید و متنوعی است از اخلاق و رفتار، سیره عملی، ابعاد شخصیت، خاطرات و دیدگاههای سردار سپهد قهرمان شهید حاج قاسم سلیمانی؛ که مختصری از آن درکتاب «سردار سلیمانی» از همین مؤلف، همزمان با چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی چاپ و منتشر شده بود و اکنون به تجدید نظر و همراه با مطالبی بیشتر و کامل تر ارائه گردیده است.
در این کتاب نویسنده تلاش کرده است ریزترین نکات قابل برداشت از زندگی سردار شهید را ذکر کند تا جایی که حتی بخشی از آن را به سخنان کوتاه سردار اختصاص داده و کتاب را با اشعاری که در رابطه با سردار شهید سروده شده است به پایان برده است.
دنیای امروز در هیاهوی پیشرفت و تکنولوژی و فناوری با مکاتب گوناگون زمینی و آسمانی روبه رو است و کشورها و قدرت ها و ابرقدرت ها در تلاش و تکاپو هستند تا مکتب، فرهنگ و عقیده ی خود را تبلیغ و ترویح کنند. اسلام هم مکتبی است که همگان را به پاکی و پاکدامنی فراخوانده و از هر گونه شر و فساد و ستم برحذر داشته است.
در این مجموعه نیز سخن از مکتب و مدرسه درس آموز شهید عظیم القدر حاج قاسم سلیمانی است؛ مکتبی که از اسلام سخن می گوید و ایمان، تقوا، عدالت، صداقت و جلوه های گذشت، ایثار، شهادت و یاری مظلومان در آن موج می زند.
چاپ کتاب حاضر در واپسین روزهای منتهی به سالگرد شهادت آن سردار عرشی ملکوتی را به فال نیک گرفته و خواندن آن به همگان توصیه می گردد.