تالیفات طلاب و فضلای دامغانی – کتاب نور حقیقت در آمریکای لاتین

تالیفات طلاب و فضلای دامغانی
شماره 181

کتاب نور حقیقت در آمریکای لاتین

✨✨✨✨✨✨✨✨

تدوین: حجت الاسلام و المسلمین جواد مزینانی
تعداد صفحات: 144
قطع کتاب: جیبی
سال چاپ: 1394
ناشر: دفتر نشر معارف (وابسته به نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها)

🌼🍀🌼🍀🌼🍀🌼🍀

در عصر ارتباطات، هر فرهنگی که نتواند خود را به دیگران بشناساند و ارتباط صحیحی با ملل مختلف برقرار کند، خواه ناخواه از عرصه جهانی منزوی می شود و اگر صراط مستقیم به مردم معرفی نشود، سبل متفرقه آنها را از راه به در خواهند کرد. لذا همیشه باید اشخاصی زبده و متخصص فن به نمایندگی از ملت خود به دیگر ملل سفر کرده و پیام جهانی آنان را به گوش جهانیان برسانند و چه زبانی جهانشمول تر و عمومی تر از زبان فطرت خدادادی.

امروزه که دنیا از مکاتب تک بعدی شرق و غرب خسته و بیزار شده است، به دنبال راه سومی است که حقیقت را به ایشان عرضه کند و غیر از اسلام ناب محمدی، هیچ مکتبی ادعایی چنین والا ندارد. در همین راستا یکی از اساتید دانشگاه تهران طی سفری به کشورهای ونزوئلا و اکوادور در آمریکای لاتین، به تبیین اسلام حقیقی برای پیروان دیگر ادیان الهی و نیز مخاطبین عام در هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای جغرافیایی کشورمان پرداخته است که با مطالعه مطالب بیان شده و دقت در پرسش های مطرح شده از جانب مخاطبان می توان به تشنگی مردم عالم نسبت به معارف اسلامی و لزوم ابلاغ و تبیین جامع و کامل اسلام به اقصی نقاط دنیا پی برد.

این مجموعه از دو بخش تشکیل شده است: بخش اول به آشنایی با آمریکای لاتین و روابط سیاسی آن با ایران می پردازد که موضوعاتی چون آشنایی با اوضاع فرهنگی و دینی آمریکای لاتین، سابقه روابط ایران و آمریکای لاتین، آشنایی با کشور ونزوئلا و اکوادور، کلمبیای بزرگ، طلوع ایران در غروب دکترین مونروئه و دیدارهای سیاسی مسئولان ایرانی و آمریکای لاتین بیان می شود. بخش دوم هم 11 سخنرانی و نشست های دکتر عسگری یزدی در مراکز علمی و فرهنگی و دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی اکوادور و ونزوئلا است که در آن به تبیین اسلام، حقوق بشر اسلامی، انقلاب اسلامی، آشنایی با دستاوردهای جمهوری اسلامی، تبیین سیاست های ایران در مسائل روز بین المللی و نقش آمریکا در ترویج خشونت و تروریسم در جهان و… پرداخته می شود.

حجت الاسلام و المسلمین جواد مزینانی، سخنرانی های دکتر علی عسگری را پیاده سازی، ویرایش، ارجاعات و تدوین مقدمه و بخش اول را به عهده داشته اند.